21.04.2008
Скачати в інших форматах:

Форма звершення святого хрещення над малими дітьми віруючих - ІІ

Mт. 28:19

 

Шановна громадо Господа нашого Ісуса Христа,

 

Давайте спочатку послухаємо, що говорить Біблія про встановлення та значення хрещення.

Перед тим, як Господь наш Ісус вознісся на небо, Він повелів своїм учням йти у світ і зробити всі народи Його послідовниками. Ті, хто увірували в Нього, повинні були хреститися в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Mк. 16:16

 

Встановлюючи тайну хрещення, Ісус промовив: Хто увірує і охреститься, буде спасенний, а хто не увірує, буде осуджений.

Дії 2:41

 

Невдовзі після цього, на свято П’ятидесятниці, був зісланий Святий Дух. Майже три тисячі людей увірували і охрестилися.

Пс. 51:7

Йов14:4

Еф. 2:3

Ів. 3:3, 5

 

Вода, за допомогою якої нас хрестять, дає нам зрозуміти, що через гріх ми – нечисті, і що наші гріхи повинні бути змитими. Як нащадки Адама ми зачаті та народжені в гріху. Йов правдиво знає, що жодна людина не може зробити чистим те, що є нечистим. За своєю природою ми стоїмо відкритими для Божого гніву. Саме тому лише через повне очищення ми зможемо ввійти у Царство Боже.

 

Вих. 20:2

Повт.Зак. 5:6

 

Самі ми не в змозі це зробити, тому шукаємо благодать не в собі, а в Ісусі Христі, Сині Божому.

Лише в Ньому можна її знайти. Вода при хрещенні символізує кров Ісуса Христа, яка змиває наші гріхи, щоб ми в Ньому стали чистими для Бога. Наші гріхи прощаються завдяки тому, що Бог нам дарує все, що Христос заслужив через Свої страждання і смерть.

 

При хрещенні ми отримуємо знак і печать того, що Бог нам обіцяє в завіті по Своїй милості. Отець підтверджує нам, що Він укладає з нами вічний завіт. Він обіцяє нам, що Він приймає нас за Своїх дітей і насліддя, і завжди буде піклуватись про нас, як Батько, в радості та горі. Син підтверджує нам, що Він змиває всі наші гріхи Своєю кров’ю. Він обіцяє, що воскресить нас до нового життя, так само як Він колись воскрес із мертвих. Він говорить, що Бог дарує нам Його праведність.

Святий Дух нам підтверджує, що Він буде перебувати і діяти в нас. Він обіцяє нам, що Він освятить нас як членів Христа, і говорить, що Він наділить нас тим, що ми маємо в Христі. А це – очищення від наших гріхів і щоденне оновлення нашого життя, допоки ми, нарешті, без жодного гріха, з усією общиною вибраних дітей Божих, не будемо жити вічно.

Чис. 14

Євр. 3

 

 

 

 

 

Бут. 17:7

 

У хрещенні Господь дає нам не підтвердження нашої віри чи нашого навернення, а дає нам знак і печать Своїх обітниць, даних у завіті. Ми можемо щиросердо молитись за їхнє виконання. З цією молитвою Він пов’язує Своє благословення.

Коли ми не віримо Його Слову, ми порушуємо цей завіт. А таке невір’я не залишається без наслідків. Поруч з Божим завітним благословенням знаходиться завітна кара.

 

Тепер давайте послухаємо, чому хрестять маленьких дітей.

Мт. 1

 

Кол. 2:11, 12

Повт.Зак. 10:16; 30:6.

Єр. 4:4

 

 

1Кор. 7:14

 

1Петр. 2

1 Koр. 10:1-13

 

Діти віруючих батьків отримують святе хрещення як знак і печать завіту, який Бог уклав також і з ними, хоча вони ще нічого не розуміють. Перед Господом вони належать до цього завіту.

 

Коли Господь вивів Свій народ з Єгипетського полону, діти також були серед усіх звільнених. Вони є частиною Його общини, якій Він обіцяв Своє блаженство. Він звертається до всіх: Я – Господь, ваш Бог. Він обіцяє старому й молодому привести їх у землю обітовану. Коли більшість вмирає в пустелі, це не є наслідком невиконання Богом Своєї обітниці, а всього на всього результатом їхнього невір’я.

 

Дії16: 15,33

1 Koр. 1:16

 

 

 

 

Дії 2:39

 

Обітниці, дані Богом у завіті, стосуються як віруючих, так і їхніх дітей. Господь уклав завіт з Авраамом, батьком усіх віруючих, і його нащадками. На знак цього завіту благодаті всі хлопчики повинні були прийняти обрізання на восьмий день від свого народження. Хто не виконував обрізання, всупереч Божому велінню, порушував цей завіт і накликав на себе гнів Бога.

Нікейський символ віри

Еф. 4:5

 

Тепер же, коли пролилась кров Христа, обрізання як знак завіту вже більше не потрібне. Господь виконав Свою обітницю перед Авраамом, і як знак цього, вода при хрещенні символізує Ісуса Христа, великого Сина Авраама. Кров Христа очищає від усіх гріхів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Христовій общині в Колосі Павло сповіщає, що той, хто охрещений, не потребує обрізання. Як Бог у Старому Завіті говорив про обрізання серця, у такій же мірі у новозавітній общині приймається охрещена дитина.

 

Общині в Коринфі той самий апостол пише, що діти віруючих батька і матері є святими. Вони не є без гріха, але вони відокремлюються від світу, який їх оточує, щоби служити Богові разом і в Його общині. А тому вся община закликається до віри й освячення свого життя. Ця община застерігається Словом Божим від зневіри. Все пов’язується з серцем, так що лише ті, які вірять у те, що обіцяє Господь, насправді отримують святість.

Коли Павло проповідує Євангеліє в Європі, у Филипах Лідія та сторож в’язниці приходять до віри в Ісуса Христа через Святого Духа. Разом зі своїм домом вони приймають хрещення. Коринтянам Павло пише, що він охрестив дім Степана.

У день П’ятидесятниці Петро сповістив: Бо вам належить ця обітниця, так само і дітям вашим, і всім, хто знаходиться далеко, і кого тільки покличе Господь Бог наш.

Господь приходить зі Своєю обітницею прощення і оновлення також зараз до вірних і їхніх дітей, оскільки вони теж належать до Його общини завіту.

 

В Старому і Новому Завіті мова йде про один і той же завіт з тими ж обітницями, хоча і змінюється його знак. Саме тому вірні та їх діти можуть всього лише один раз отримати хрещення. Те, що говорить Господь, завжди залишається дійсним. Христова церква, таким чином, сповідує: одне хрещення на відпущення гріхів.

 

Керуючись цими обітницями Триєдиного Бога, віруючі батьки повинні щоденно молитись за своїх дітей. Вони можуть просити для них виконання цих обітниць, даних в завіті. Вони також повинні змалечку вчити своїх дітей самих про це молитись, щиросердо вірячи, що Господь почує ці молитви. Батькам слід в процесі виховання навчати дітей мати глибоку повагу до Господа. Вони повинні для своїх дітей бути прикладом довіри до Господа і життя для Нього. Як батьки, так і діти закликаються відвернутися від грішного світу і боротися з гріхом.

Вся община очікує і молиться, щоб охрещені діти самі пізнали Господа і відкрито засвідчили своє віросповідання.

 

Перш ніж ми перейдемо до звершення святого хрещення, давайте помолимось до Господа Бога нашого:

 

Милосердний і багатомилостивий Господи на небесах. Як Твоя паства ми зібрались разом з цими батьками. Тепер, коли вони з дитиною наближаються до купелі хрещення, молимось за них і їхню дитину. Ти дозволив їм побачити, що Ти пов’язав Себе з їхньою дитиною і Ім’я Твоє у неї на чолі. За таку милість і благословення, які Ти хочеш подати новонародженому, щиро дякуємо Тобі.

Ми молимо Тебе, правдивий Боже, щоб усе, що Ти пообіцяв у завіті благодаті, сповнив у житті дитини, яка приймає хрещення. Збережи цю Твою дитину, (ім’я), в милості Твоїй і зроби її через Духа Твого Святого членом Тіла Господа нашого Ісуса Христа, щоб вона була похована в смерть Христа і разом з Ним воскресла до нового життя.

Нехай звершення святого хрещення стане благословенням для всієї общини. Ми охрещені в Твоє ім’я, і Ти дав нам всім Свої обітниці. Дай, щоб ми знову могли це побачити при цьому хрещенні і ще більше молились за звершення Твоїх обітниць.

Дай нам усвідомлювати все, що ми обіцяємо Тобі, споглядаючи на цю дитину, і навчи нас жити за тими принципами.

І коли прийде час стати цій дитині перед Христом Суддею, нехай вона без остраху з’явиться перед Ним, Твоїм Сином, нашим Господом Ісусом Христом, Який разом з Тобою і Святим Духом є Єдиним Богом, і живе, і владарює віднині і довіку. Почуй нас, милосердний Боже, заради Ісуса.

Амінь.

 

Питання до батьків перед звершенням святого хрещення

 

Ви почули, що хрещення започатковане Господом і є знаком і печаттю Його обітниці, до якої належить також ваша дитина. Тому просимо вас чесно відповісти перед Богом і Його общиною на наступні питання:

 

Чи визнаєте ви, що ми та наші діти зачаті і народжені в гріху, і тому терпимо усілякі біди, навіть здобули вічний присуд?

Чи вірите ви в той же час, що ми і наші діти в Христі освячуємось і тому наші діти, як члени Його общини, також повинні прийняти хрещення як знак завіту, який Господь уклав з нами і нашими дітьми?

 

Чи визнаєте ви, що вся Біблія, Старий та Новий Завіт, є Божим Словом? Чи вірите ви, що біблійне вчення, яке викладене у Апостольському сповіданні віри і проголошується тут у християнській церкві є правильним і повним вченням про спасіння?

 

Чи обіцяєте ви виховувати цю дитину, батьками якої ви є, згідно з Божим завітом, із глибокою повагою до Господа? І чи берете ви на себе відповідальність за своїми можливостями дедалі більше пояснювати самим і дозволяти іншим пояснювати, що Бог сповіщає нам у Своєму Слові?

 

Яка ваша відповідь?

Так.

 

При звершенні хрещення вживаються слова:

(Ім’я), я хрещу тебе в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

 

Подячна молитва

Отець, Син і Святий Дух, у Твоє Ім’я охрещений (ім’я).

Ми дякуємо Тобі, що Ти не тільки з Авраамом і його нащадками уклав завіт благодаті, але і з нами, і з нашими дітьми. У хрещенні Ти даєш нам знак і печать цього.

Небесний Отче, Ти обіцяв зробити цю дитину схожою на Бога і завжди їй виявляти Твою батьківську опіку. Ми молимо Тебе про сповнення Твоїх обітниць для цієї дитини. Тому ми Тебе просимо завжди бути її Отцем, щоб вона могла жити як Твоя дитина, в любові та щирій довірі до Тебе.

Сину Божий, Ти обіцяв омити цю дитину від усіх її гріхів Твоєю кров’ю. Ми молимо Тебе зробити цю дитину спільником прощення гріхів.

Святий Дух, Ти обіцяв повністю оновити цю дитину. Перебувай в її серці, щоб ця дитина провадила своє нове життя тільки для Бога.

Тож подай, Триєдиний Боже, цій дитині непохитну віру в Тебе, сердечну любов до Тебе і тверду надію на Тебе. Дай цим батькам Твою милість виховати це дитя для Тебе, згідно з Твоїм заповітом. Дай нам як Твоїй пастві, щоб ми разом з батьками були прикладом для наших дітей протягом всього нашого життя. Перебувай у серцях наших дітей, щоб вони визнавали Твоє ім’я і вчились Тебе наслідувати.

Оберігай їх від того, щоб вони відвернулися від Тебе і потрапили в руки злих людей. Подбай про те, щоби жоден з них ніколи не загубився як дитя завіту.

Подай, щоб усі, що хрестилися, були сильними в боротьбі зі злом і перемагали в Твоїй силі.

Ми молимо Тебе, щоб ця новохрещена дитина протягом всього її життя і аж до вічності могла належати Тобі, щоби з усією Твоєю церквою Тебе довіку хвалила і прославляла.

Почуй нас, милосердний Отче, заради Ісуса; в Його Ім’я ми молимось[1]:

 

Отче наш, що є на небесах,

нехай святиться Ім’я Твоє;

нехай прийде Царство Твоє;

нехай буде воля Твоя,

як на небі, так і на землі.

Хліб наш насущний дай нам сьогодні;

і прости нам провини наші,

як і ми прощаємо винуватцям нашим;

і не введи нас у спокусу,

але визволи нас від лукавого.

Бо Тобі належить Царство, і сила, і слава на віки віків.

Амінь.

 


[1] Використання молитви "Отче наш" є довільним і подається на розсуд того, хто звершує чин хрещення.

Евангельская Реформатская Семинария Украины

  • Лекции квалифицированных зарубежных преподавателей;
  • Требования, которые соответствуют западным семинарским стандартам;
  • Адаптированность лекционных и печатных материалов к нашей культуре;
  • Реалистичный учебный график;
  • Тесное сотрудничество между студентами и местными преподавателями.

Цей матеріал ще не обговорювався.